Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kadınların boy ortalamasının 160 cm. civarları olduğu ülkemizde kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusu özellikle kadınlar tarafından oldukça sık merak edilen konular arasında yer alır.

 

Boy ortalamasının altında kalmak kısa boylu olarak kabul edilirken, pantolon paçalarından veya etek, elbise uçlarından boyunuza göre aldırıyor olmak da kısa olduğunuzu gösteren bir ölçü olabilir. 

 

 Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli konusunda önerilerimizi dikkate alarak olduğunuzdan daha uzun ve zarif görünmeniz mümkün. Yapmanız gereken öncelikle kendinize güvenmek ve hangi kıyafeti giyerseniz giyin en iyi şekilde taşıdığınıza inanmaktır.

 

Üstelik hiçbir kısıtlamaya gerek olmadan her kıyafeti özgürce giyerek, istediğiniz ayakkabı ve aksesuarları da eşleyerek muhteşem görünebilirsiniz. Şimdi gelin detayları birlikte öğrenelim.

 

Doğru Renk ve Desen Seçimi ile Her Zamankinden Daha Uzun

 

Kıyafet seçimlerinizde bedeninizi iyi tanımanın yanı sıra ufak ama etkili moda hilelerini de bilmeniz, istediğiniz gibi görünmenize yardımcı olabilir. 

 

Kıyafetlerin desenlerine özen göstermek ince görünme tiyolarının başında gelir. Renklerin iç içe kullanıldığı, büyük, geniş, baskı ve karışık desenler yerine göz yanılsaması ile uzun gösteren dikey çizgi gibi desenler tercih etmelisiniz. 

 

 

Tepeden tırnağa tek renk giydiğiniz bir kombinde uzun görünmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede bedeninizin tek bir parça halinde görünümü uzun bir siluet oluşturur.

 

 

Önemli olan tek renk ve koyu ton olmasıdır, tabii sadece siyah renge ağırlık verip, diğer koyu renkleri de ihmal etmeyin. 

 

Kısa Boylu Kadınlar İçin Etek ve Elbise Önerileri

 

Etek ve elbise seçiminde midi ya da maksi boy eteklerin sütun tarzı modellere sahip olanları tavsiye edilebilir. Bu model dışında kalan elbise veya etek modelleri seçerken boy tercihinde özgür davranabilirsiniz.

 

 

Tek yapmanız gereken küçük desenli olanlarını ya da dikine çizgilere sahip olanlarını tercih etmeniz. Ayrıca yüksek topuklu ayakkabılarla desteklemeniz de her boyda elbise ya da eteği giyebileceğiniz anlamına gelir.

 

Kısa bir üst ile yüksek bel bir eteği eşlemek de iyi bir kombin şeklidir.  Bu sayede bacaklarınız daha uzun görüneceği için uzun boylu bir duruş sergilemiş olursunuz.

 

 

Etek tercihinde bir diğer önerimiz; Mini ya da dizinizin üzerinde aynı zamanda küçük yapılı ve ince kesim etek modelleridir.

 

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Pantolon Giymeli?

 

Kısa boylu kadınlar nasıl pantolon giymeli noktasında da vereceğimiz tüyoları dikkate alarak pantolon tercihinizi yapabilirsiniz.

 

 

Yüksek bel Jean, kumaş ya da keten pantolonlar sizi daha uzun gösterirken, düşük bel pantolonlar basık ve kısa gösterecektir. 

 

 

Aşırı bol ve hacimli pantolonlar yerine dar, hacimli olmayan pantolonları tercih etmelisiniz. 

 

Pantolon modeli belirleme noktasında seçimleriniz boru paça veya İspanyol paça yönünde olmalıdır. Bu modeller daha uzun görünmenizi sağlayan parçalardır.

 

 

Özellikle İspanyol paça modeli apartman topuklu ayakkabı ile tamamlamanız istediğiniz gibi görünmenizi ağlar. 

 

Pantolon boyu belirlerken bacakları uzun gösterecek boya sahip modeller öncelik olmalıdır. Ayakkabının tam üstünde biten bir pantolon yerine ya bileğin altında biten veya ayak bileğinizi açıkta bırakan sigaret ya da skinny modeller tercih edilmelidir.

 

Ayrıca pantolonla kombin yaparken pantolon üzerine giydiğiniz tişörtleri mutlaka pantolon içine sokun. Kalçanızın altına doğru uzanan uzun tunikler ve bluzlar ile kesinlikle kombin yapmayın. Bu tarz kombinler daha kısa görünmenize neden olacaktır.

 

Ufak Dokunuşlarla Uzun Görünme Sırları

 

Önerdiğimiz modellerin yanı sıra kıyafet seçimi yaparken çok küçük dokunuşlarla büyük etkiler oluşturmanızda mümkündür. Ayakkabı, hırka, ceket modelleri, yaka tipi, saç modeli ve boyu, aksesuarlar gibi ayrıntılar da doğru seçildiğinde ve kullanıldığında daha uzun gösterecek moda sırlarıdır.  

 

Kısa boylu kadınlar için elbise alternatiflerinde kullanacağınız ayakkabıların, hafif topuklu ve sivri burunlu olması boyunuzu yükselteceği gibi kıyafetlerinizin de güzel durmasını sağlayacaktır.

 

Babet tercihlerinizde ise sivri burunlu olan modeller boyunuzu uzun gösterecektir. Başka bir alternatif ise bu model ayakkabıları küçük cepli, bedeninize uygun uzun hırkalar ile giyerseniz boyunuz daha uzun görünecektir.

 

Ekru, krem, bej, ten, nüde, vizon rengi bilekten bağlamalı sandaletler ten renginize yakın olduğu için bacak boyunuzu uzun göstereceğinden tercih edilebilir.

 

Kullanacağınız çantanın özellikleri de boyunuzun nasıl görüneceğini etkileyen bir diğer unsurdur. Bu konuda kriteriniz boyunuzla orantılı ebatta bir çanta olmalıdır.

 

Çok büyük çanta diğer kıyafetlerinizi ve tarzınızı arka plana atacağı gibi sizi basık ve kısa gösterecektir. Ayrıca mug tipinde olan ya da dar tipli çantalar kısa boylu olan bayanları daha uzun gösteren modellerdir.

 

 

Minyon, kısa boya sahip bayanların saçlarının uzun olması da boylarının daha kısa görünmesine sebep olur. Saçınızın uzun olduğu oranda boyunuz da kısalacaktır. Çok kısa saç sevmiyor iseniz bu durumda omuz hizasında saç boyu tercih edebilirsiniz. 

 

Uzun saçlardan vazgeçmek istemiyor iseniz topuz yapabilir, toplayabilir, kabartabilir, böylece boyunuzun daha yüksek görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

Bluz, tişört ve elbise seçiminde yükseklik yanılsaması oluşturan U ve V yakalı olan kadın giyim modelleri,  yüksek yakalı olanlara göre boyunuzun daha uzun görünmesini sağlar ve daha şık bir duruş kazandırır. 

 

 

Ceket seçiminde önerimiz, uzun ceket yerine bel hizasında olan ceketlerdir. Ayrıca istediğiniz gibi bir görünüm için kıyafetlerinizin kol ve paça boylarını da bedeninize göre kısaltmalısınız.

 

Kısa boylu kadınlar için elbise tercihinde dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntı ise kemerlerdir. Kombinlerinize kemer dahil ettiğinizde, kemer vücudunuzun ikiye bölünmüş izlenimi verir ve boyunuzun kısa olduğu algısı oluşturur.

 

Olabildiğince kemerli kombinlerden uzak durmak faydalı olacaktır. Kemer kullanmanız gerekiyorsa da uzun görünümü sağlayan ince kemerleri tercih etmenizi öneririz. 

 

Kısa, uzun, orta hangi ölçülerde boya sahip olursanız olun duruşunuz, tarzınız hissettiklerinizin bir yansımasıdır. Bu bilinçle giydiğiniz her parça ufak dokunuşlarla, sizi istediğiniz gibi gösteren sihirli birer giysiye dönüşecektir.
 

 

Etiketler: Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli
Haziran 06, 2022
Listeye dön