title

- XML , hem sistemler hem de insanlar tarafından okunabilen bir veri iletişim dilidir. Veri saklamak ve sistemler arasına bilgi aktarımını gerçekleştirmek için kullanılır. Bu teknoloji sayesinde kompleks ve detaylı veriler bir kaynaktan başka kaynağa kolayca aktarılabilir.

- Perakendeciler,  XML  bilgilerini almak için tedarikçilere belirli bir ücret öder. Bunun yanında perakendeciler, her satış yaptığı zaman tedarikçilere hizmet bedeli ve ürün fiyatı ödemekle sorumludur.

- Bakiye ve ön ödeme sistemi ile çalışan  XML  tedarikçileri de bulunur. Her ne kadar ücretsiz  XML bayilik  verdiğini iddia eden firmalar bulunsa da, bu tarz firmaların genellikle komisyon ve hizmet ücretleri çok daha fazladır.

- Bu işleme  XML bayilik, XML bayiliği, XML dropshipping, XML stoksuz e-ticaret  gibi farklı isimler verilir. XML bayiliği  temelinde  XML entegrasyonu  ile çalışır.

XML enterasyonu , bir e-ticaret sitesine veya tedarikçisine ait verilerin XML formatına çevirilerek başka bir e-ticaret sitesine veya pazaryeri mağazasına aktarılmasını sağlayan entegrasyona verilen isimdir. XML entegrasyonu sayesinde ürün listeleri, kategoriler, ürün açıklamaları gibi birçok detay bir e-ticaret sitesinden diğerine aktarılabilir. Ürün yükleme ve benzeri işlemler hızlandığı için stoksuz e-ticaret yapmaya başlamak kolaylaşır.

XML bayiliği e-ticaret yapmak isteyen insanlar için birçok farklı avantaj sağlayabilir. Eğer bu e-ticaret ve dropshipping modelini tercih edip etmemek arasında kaldıysanız, aşağıdaki avantajlar listesi size yardımcı olabilir.

Evet, sattığınız ürünler, şirket modeliniz, vergi gibi diğer konularda usulsüzlük yapmadığınız sürece XML bayiliği yasaldır.

- Stok için bütçe ayırmanıza gerek kalmaz, tüm ürünlerimizi internet sitenizde, sosyal medya hesaplarınızda veya tüm Pazar yerlerinde satışa sunabilirsiniz.


- Ürün kârlılığını kendiniz belirlersiniz. Dilediğiniz fiyattan satarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.


- XML Bağlantısı ile tüm ürünlerimizi kendi internet sitenizle veya tüm pazar yerleriyle entegre edebilirsiniz. (ürünlerin adetleri, fiyatları, özellikleri vs. herşey dahil) otomatik olarak aktarılır ve güncellenir.


- Aldığınız ürünler için 14 gün koşulsuz ve ücretsiz iade hakkınız vardır.


- 09:30 – 18:30 saatleri arasında tüm sorularınız ve sorunlarınız için bayi destek hattımız sizlere hizmet verecektir.


-Farklı firmaların ürünlerini de satmaya devam edebilirsiniz.


- Tüm siparişleriniz 48 saat içerisinde kargoya teslim edilir.


- Siparişlerinizde Viyamo'a ait herhangi bir reklam/tanıtım unsuru bulunmaz , müşterileriniz sadece sizinle iletişim halinde kalırlar.


- Bayilikten dilediğiniz zaman koşulsuz ayrılabilirsiniz. Taahhüt veya sözleşme yoktur.


Koşullar:

- Drop-Shipping bayiliği pazar yerlerinde satış yapan veya kendi internet sitesinde serbest fiyatla satış yapmak isteyen bayiler için geçerlidir.


- Kendi internet sitenizde serbest fiyatla satış yapmak isterseniz, siparişleri kendi adresinize isteyip müşterinize kargo gönderimini kendiniz yapmanız gerekir.


- Pazar yerlerinde satış yapıyorsanız böyle bir gereklilik yoktur. Sipariş Süreci sekmesinden pazar yerleri satışlarınız için nasıl sipariş vereceğinizi inceleyebilirsiniz.


- Drop-Shipping Satış Bayisi olmanız için hiçbir koşul, sözleşme, taahhüt yoktur. Sizler için 3 aylık ve 12 aylık bayilik paketleri hazırladık. Bu paketleri aşağıdaki 'DropShipping Bayili Ücretleri' sekmesinden inceleyebilirsiniz.

- İnternet sitenizdeki tüm ürünleri ve görselleri kullanarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşım yapabilirsiniz. Tüm ürünlerimiz XML bağlantısı ile sitenize otomatik olarak aktarılacaktır. Ayrıca ürün görseli gönderilmeyecektir.

- Pazar yerlerinde sattığınız ürünlerin siparişini viyamo.com'dan kredi kartınız ile peşin ödeme yaparak ya da bayi uygulamamızı indirerek oluşturmanız gerekmektedir.

- Sattığınız ürünleri sepete ekleyin.

- Sepette “Pazar Yeri” alanında satış yaptığınız Pazar yerini seçin.

- Kampanya Kodu alanına 'Kargo Gönderim Kodunuzu' yazın.

- Kargo firmasını seçin.

- Adres alanına 'Dropshipping' yazıp geçebilirsiniz.

- Kredi kartı ile ödemenizi gerçekleştirin.

- Siparişiniz tamamlandı.

- Bu aşamadan sonra kargonuz hazırlanır ve seçtiğiniz kargo firmasına teslim edilir.

- Siparişinizde bize ait hiçbir reklam veya pazarlama unsuru bulunmaz.

- Drop Shipping ile çalışan bayilerimiz için Kargo Ücreti veya Kapıda Ödeme Bedeli yoktur. Sadece ürün bedelini ödersiniz. Kargo durumları Pazar yeri ile sizin aranızdadır.

- Oluşturduğunuz siparişler en geç 2 iş günü içerisinde tarafımızca hazırlanıp seçtiğiniz kargo firmasına teslim edilir.

- Drop-Shipping modelinde hesap yapılmaz.

- Müşterilerinize sattığınız ürünleri Viyamo fiyatları ile kredi kartınızla peşin satın alırsınız.

- Ürünlere ekleyeceğiniz kârı siz belirlersiniz ve dilediğiniz fiyattan satarsınız.

- Hesap, satış yaptığınız pazar yeri ile sizin aranızda gerçekleşir.

3 Aylık

750 TL

600 TL

 • 2800++ Renk Ürün
 • 120.000++ Aktif Envanter
 • XML Hizmeti
 • XML Teknik Destek
 • 48 Saatte Kargo
 • Detaylı Bilgi Al

12 Aylık

3000 TL

2000 TL

 • 2800++ Renk Ürün
 • 120.000++ Aktif Envanter
 • XML Hizmeti
 • XML Teknik Destek
 • 48 Saatte Kargo
 • Detaylı Bilgi Al
 

- Bayilik Ücretlerinde İade Yoktur

- Fiyatlara KDV Dahil Değildir.

 

viyamo.com

Sermayesiz
E-Ticaret ile Hemen Bugün Kazanmaya Başla!

Şimdi E-Ticaret ile Kazanmanın Tam Zamanı!

Şimdi Başla

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR