En Trend Alt Üst Takım Elbise Modelleri Viyamo'da

 
Kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü kadınların duruşlarını sağlamlaştıran alt üst takım elbise modelleri son yılların trend ürünleri arasında yer alıyor. Kadınların nahif tabiatlarına vakur bir feminenlik getiren takım elbiseler iş hayatında olduğu gibi artık gündelik hayatta da tercih edilen bir modeldir.
 
Alt üst takım kadın giyiminde iş hayatınızdaki resmi görünüşünüzden, özel davetlerdeki zarafetinize kadar daima güçlü bir tarz oluşturmanızı sağlayacak giysilerin başında gelir. Genellikle aynı renk kumaşlar ve desenlerden üretilen takımlar arasından seçim yaparken zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ancak marjinal tasarıma sahip takım elbiselerle de tarzınıza gösterdiğiniz önemi vurgulayabilir ve ilgileri üzerinize çekebilirsiniz.
 
Takım elbiseler size birbirinden bağımsız parçalarla da kombinler yapma olanağı tanır. Takım pantolonunuzu ya da eteğinizi bluz ve gömleklerinizle eşleştirerek tarzınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Kaldı ki ceketlerinizi diğer pantolon, etek ve elbise çeşitleriyle birlikte kullanarak yapacağınız kombinlerin size sıra dışı bir duruş kazandırması kaçınılmazdır. 
 

En İyi Alt Üst Takım Modelleri Hangileridir?

 
Alt üst takım elbiseler, iş yerleri başta olmak üzere gündelik hayatta ve özel davetlerde de sıklıkla tercih edilen giysilerdir. Pantolon ceket, etek ceket, tunik pantolon ve uzun ceketli takım modelleri klasik modeller olarak gönüllerde taht kurar. Çünkü bu takım elbiseler herkesin zevk ve tarzına hitap edebilecek çeşitliliğe sahiptir.  
 
Takım elbiselerde alt üst modelleri günümüzde sadece iş hayatının ciddiyetine göre değil, gündelik hayatın rahatlığına uygun olarak da tasarlanır. Dolayısıyla iş hayatınızda klasik haline gelen sade modelleri kendi zevkleriniz doğrultusunda kombinleyerek bir tarz yaratabilirsiniz. Ancak öte yandan basic bir tişörtle bile rahatça kombinlenebilen takım elbiseler ile smart casual bir tarza sahip olabilirsiniz.
 
Alışılagelmiş sade takımların haricinde beğeni toplayan bir diğer ürün de ekoseli alt üst elbise modelleridir. Kesimlerinden tasarımlarına kadar kendine has bir tarza sahip olan ekoseli takım elbiseler ile sokak modasına uygun kombinler oluşturabilirsiniz. Özellikle 80’li yıllarda rağbet görmüş olan vatkalı alt üst takımlar günümüzde yeniden ilgi gören bir model haline gelmiştir. Kendine has kesimiyle retro bir tarza sahip olan vatkalı takım elbiseler ile sokak modasında marjinal bir imaj yakalayabilirsiniz. Gündelik hayatınızda size farklı bir tarz sunan çizgili takım elbiselerleyse klas bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca iş yerinizdeki özel toplantılarında da giyebileceğiniz çizgili takım elbisenizle tarzınıza gösterdiğiniz önemi ortaya koyabilirsiniz.
 

Alt Üst Takım Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 
Alt üst takım elbise alırken kişiliğinizi ve vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurduğunuz takdirde daha isabetli seçimler yapmanız muhtemeldir. Bu detaylar tarzınızı bir adım daha öteye taşıyarak takım elbisenize karşı olan beklentilerinizin karşılanmasını sağlar. Takım elbise alırken vücut ölçülerinizi çok iyi tanıyor olmanız gerekir. Takım elbise seçerken vücut tipinize uygun kalıpları tercih etmeniz hem şık bir görünüm hem de rahat bir kullanım tecrübesi için oldukça önemlidir. Bu yüzden vücudunuza tam oturan modelleri seçmenizde fayda vardır. Kusurlarınızı gizleyecek küçük hilelerle proporsiyonunuzu daha orantılı gösterecek ceket ve pantolon modellerini tercih edebilirisiniz. Bacak boyunuz kısaysa klasik alt üst takım modelleri yerine etekli tasarımları deneyebilirsiniz. Ayrıca sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecek kalem etekler sayesinde dengeli bir silüete sahip olabilirsiniz.
 
Alt üst takım bayan modellerinde vücut ölçülerinize uygun modeli bulduktan sonra, giysinin kumaş cinsine dikkat etmeniz gerekir. Mevsimlere göre kullanılan kumaş türleriyle tasarlanan takımlar yazlık veya kışlık kumaş çeşitlerinden biriyle üretilmiş olabilir. Bazı kumaş çeşitleri ise kendine has yapılarıyla 4 mevsim için de kullanıma uygun türlerdir. Bu tip kumaşlardan üretilmiş bir takım elbise aldığınızda yılın her döneminde giyme imkanına sahip olursunuz. 
 
Yaz mevsimi ve bahar ayları için daha ince kumaşlardan; kış dönemi içinse yün karışımı yoğun olan kumaşlardan tasarlanan elbiseler geniş kullanım alanları sunar. Dolayısıyla mevsime ve tarzınıza uygun modeli seçmek beklentilerinizi karşılayarak sizi hayalinizdeki görünüme kavuşturur. Ayrıca dikiş ve kesim detaylarıyla birlikte kumaş kalitesine de göstereceğiniz özen, giysilerinizin üzerinizde daha kaliteli ve elegant bir duruş sergilemesine yardımcı olur.
 

Viyamo Alt Üst Takım Çeşitleri

 
Kadın giyiminde klasikler arasına giren alt üst modeller birbirinden farklı tarz ve kesimle yeniden üretilerek adından söz ettirmeyi başarır. Kadın giyiminde yetkinliğini, ürünleri ve müşteri memnuniyetiyle sağlayan Viyamo, devinim halinde olan modaya uygun olarak sunduğu geniş alt üst takım elbise seçenekleriyle kadınların her daim yanındadır. Gerek iş için gerekse gündelik hayat için giyebileceğiniz birbirinden farklı alt üst takım elbise modellerine Viyamo kalitesiyle en uygun fiyatlara siz de sahip olabilirsiniz.
 

Modern ve Zarif Alt Üst Takım Kombinleri

 
Takım elbiseler size sadece iş hayatında değil, gündelik hayatta da kullanım imkânı sunduğu için birbirinden farklı şekillerde kombinlenerek giyilebilir. Burada dikkat etmeniz gereken detay, elbisenin sizin vücut ölçülerinize uygun olması ve göze batmayan parçalarla birleşerek tamamlanmasıdır. Takım elbisenizi kombinlerken zorlu anlar yaşıyorsanız, aşağıda yer alan bilgilerden faydalanabilirsiniz:
 

Sade Takım Elbise Kombinleri

 
Sade takım elbiseler her ne kadar maskülen bir silüet inşa etse de V yakalı bir bluz ve stiletto ile bu tarza feminen bir yorum katabilirsiniz. Tek renk kullanım olanağıyla siyah takım elbisenizi aynı renkteki stilettolarınızla kombinleyebilirsiniz. Ayrıca ayak görüntünüzü tamamen ortadan kaldıracak olan nude stiletto modelleriyle yapacağınız kombinlerle dişil bir görünüm inşa ederken dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.
 

Ekoseli Takım Kombinleri

 
Hem casual hem de trend bir görünüm için ekose desenli blazer ceketinizi aynı desene sahip bir etekle kombinleyerek ofis modasına ayak uydurabilirsiniz. Gri tonlardaki bir ekose takım içine giyeceğiniz basic tişörtler kombininizin tamamlayıcı parçası olacak çorap çizmeler ile havalı bir tarz yakalamanızı sağlar.
 

Çizgili Takım Elbise Kombinleri

 
Hiçbir zaman modası geçmeyen çizgili takım elbiseler, ofis ortamında zarafetini konuşturmak isteyen kadınların gözdeleri arasındadır. Yeni sezonda tasarlanan ve dikkat çeken bu parçalar, iş yerinizde birbirinden şık kombinler yapmanıza yardımcı olur. İndigo, kahverengi ve gri gibi oldukça geniş bir renk skalası bulunan çizgili takımlarınızı ince topuklu ayakkabı, zarif bir el çantası ve şal ile birleştirerek kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. 
 

Nude Tonlardaki Takım Elbise Kombinleri

 
Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen nude tonlardaki takım elbiseler bej, krem, ekru, gri ve indigo gibi geniş bir renk paletini ilginize sunar. Konforu ve işlevselliği bünyesinde harmanlayan nude takımınızı aynı tonlardaki bir çanta, topuklu ayakkabı ve minimal desenlerdeki takılarınızla kombinleyebilirsiniz. Aynı şekilde bej renkte tercih edeceğiniz takımınızı, kahve ya da benzer tonlardaki bir şal, hafif topuklu ayakkabı ve zincirli çanta modelleriyle tamamlayabilirsiniz.
 

Yelekli Üçlü Takım Elbiseler ile Kombin

 
Yeşil, bej ve tarçın gibi renk seçeneklerine sahip olan yelekli üçlü takım elbiseler, iş yerinizde profesyonel bir silüet inşa etmenize yardımcı olur. Hayatının her alanında zarif bir görünüm sergilemek isteyen kadınlar için yelekli üçlü takım elbiseler isabetli bir tercihtir. Kaldı ki üçlü takımlar oldukça kolay biçimlerde kombinlenebilir. Mesela, takımın üzerine takacağınız beyaz ya da ekru bir şal, klasik ayakkabı ve çanta ile kombininizi tamamlamanız mümkündür. Ekoseli üçlü takımları kombinlemek içinse, topuklu ayakkabı ve klasik bir çanta yeterlidir.
 

Alt Üst Takım Elbise Ne Zaman Giyilir?

 
Her ne kadar kadınların iş hayatlarında takım elbise giyme zorunluluğu bulunmasa da bazı kadınlar işlerine gösterdiği önemi ve ciddiyetlerini yansıtmak amacıyla bu yola başvurabilir. Klasik ceketli takımlar erkek giyim tarzıyla özdeşleşmiş olsa da aslında kadınlar tarafından da ekseriyetle kullanılan bir giysi türüdür. Kadınlara ciddi ve şık bir hava katan alt üst takım modelleri başlıca şu ortamlarda tercih edilir:
 

Devlet Dairelerinde Çalışanlar

 
Bazı devlet dairelerinde çalışan personellerin kılık kıyafet yönetmelikleri belli ve kesindir. Dolayısıyla yönetmeliğin dışında hareket edemezler. Bu kişilerin klasik ceketli takım elbise giyme ve kravat takma zorunluluğu bulunur. Resmî kurumlarda çalışan personellerin tümü devleti temsil ettiği için yerine ve makamına göre giyinmesi gerekir. Resmi bir kurumda yönetici pozisyonunda memurlar, kadın-erkek fark etmeksizin, özellikle klasik ceketli takımı tercih etmelidir.
 

Yönetici Pozisyonunda Çalışanlar

 
Bir şirkette yönetici pozisyonunda çalışan, altında çalışan kadrosu bulunan biri klasik ceketli takım elbise kullanmalıdır. Kişinin bu şekilde giyinmesi çalışanlarından duruşuna karşı saygı göreceğini garanti eder. İşler sürdürülürken yaşanabilecek her türlü aksaklığa karşılık olarak takım elbise giyen yönetici ile diğer personeller arasında statü farkı gözlemlenebilir. Ayrıca yöneticilerin sürekli toplantılara katılan kişiler olduğunu göz önünde bulundurursak, bu tercihleri bulundukları ortama duydukları saygıyı sembolize eder.
 

İş Mülakatlarında

 
Klasik takım iş görüşmelerinde muhakkak kullanılması gereken bir giysidir. İş mülakatına klasik takım giymeden giden biri, karar kurulu karşısında baştan bir adım geriden başlamış demektir. İş yerlerinde karar kurulunun ilk baktığı şey, mülakata gelen kişinin kılık kıyafetidir. Burada kullanılan klasik ceket işe gösterilen saygının somut bir kanıtı olarak kişiye fazladan kanaat kazandırabilir.
 

İş Toplantılarında

 
Klasik takım denildiği zaman akla her zaman ilk önce ciddi ortamlar gelir. Bu ortamların başında da iş toplantıları yer alır. İş toplantılarında kadın ya da erkek fark etmeden klasik ceketli takımlar kullanılabilir. Ayrıca işin devamı olarak nitelendirilebilen iş yemeklerinde de takım elbiseler giyilebilir. Zira bu tür ortamlarda patronlar, yöneticiler ve ortaklar bir araya gelerek seviyeli bir şekilde işleri hakkında sohbet eder. Bu tip yerlerde takım elbisenin daha çok erkekler tarafından giyilmesi beklense de kendine güvenen ve işinin ciddiyetini her daim üzerinde taşıyan kadınlar da ortama ayak uydurabilir.
 

Alt Üst Takım Elbise Nereden Alınır?

 
Kadın giyiminde rağbet gören ürünlerden biri olan takım elbise modelleri birçok markanın sezon kreasyonları dahilinde raflardaki yerini alır. Ancak markaların alacağınız ürünün üstündeki kalite güvencesini göz önünde bulundurmanız, daha isabetli tercihler yapmanıza yardımcı olur. Zira büyük bir beğeniyle aldığınız takım elbise çok kısa bir süre içinde yıpranabilir ve hatta kullanılamaz hale gelebilir. Bu yüzden takım elbise gibi kaliteli olması gereken bir ürünü satın almadan önce markalar arasında detaylı araştırmalar yapmanız, ileride yaşayacağınız sorunların önüne geçmenizi sağlar.
 
Viyamo gerek klasik gerekse modern tasarımlı alt üst elbise modellerini uygun fiyatlarıyla size ulaştırır. Eğer siz de kendinize has bir tarz ile zarafetinizi konuşturmak istiyorsanız, Viyamo’nun modern esintiler taşıyan klasiklerine göz atabilirsiniz. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR