Tulum
₺189,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
Tulum
₺459,90 KDV Dahil
₺579,90 KDV Dahil
Tulum
₺549,90 KDV Dahil
₺614,90 KDV Dahil
Tulum
₺504,90 KDV Dahil
₺614,90 KDV Dahil

En Trend Tulum Modelleri Viyamo'da

 
Konforlu yapısını ve şık görünümünü tek parça halinde sunarak kadınların gönlünde taht kuran tulum çeşitleri, gardıropların vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Günlük giyimden akşam yemeklerine, özel davetlerden düğün organizasyonlarına kadar birçok farklı yerde giyilebilen tulumlarla istediğiniz zarafete rahatça sahip olabilirsiniz. 
 
Tulumu diğer giysi türlerinden ayıran en önemli özelliği tek parça olmasıdır. Aslında tulumların bu özelliği çok büyük bir avantajdır. Zira kadınların gün içinde en çok zaman harcadığı yerlerden biri ayna karşısıdır. Oysa tulum modelleri kadınları farklı parçaları bir araya getirme zahmetinden kurtararak onların zamandan tasarruf etmelerini sağlar. Özellikle sabah saatlerinde işe giderken hazırlanmak için yeterince vakti olmayan kadınların tulum elbise tercih etmelerinin en büyük nedeni de budur. 
 
Diğer giysilerden daha pratik bir yapıya sahip olan tulumlar, şık görünümlerinin yanı sıra kadınların rahatlık çağrılarına da kulak verir. Salaş tasarımına rağmen kadınlara feminen bir hava kazandıran tulum modelleri bilhassa bahar ve yaz ayları için ideal parçalar arasındadır. 
 

Tulum Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

 
Tulum seçimlerinizde kullanım alanınız ve zaman kavramı önem arz eden faktörlerdir. Çünkü günlük giyim ve gece etkinlikleri için farklı modelleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Mesela arkadaşlarınızla dışarı çıkarken ya da okula giderken sade modelleri; gece katılacağınız düğün ve konser gibi aktiviteler içinse daha şatafatlı tulum çeşitlerini giyebilirsiniz.
 

Vücut Tipiniz

 
Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli detay da vücut tipinizle alakalıdır. Tıpkı diğer giysi çeşitlerinde olduğu gibi, tulumlarda da vücut ölçülerinizi gözeterek yapacağınız alışverişler sonucunda kendinizi aynada daha estetik bir halde görebilirsiniz. Minyon bir yapıya sahipseniz, geniş paçalı ve büyük desenli tulumlardan uzak durmanız sizi rüküş bir görünüme sahip olmaktan kurtarır. Bunun yerine paçası dar ve bileğinizin üzerinde olan tulumları tercih etmenizde fayda vardır. Uzun boylu ve düzgün bir fiziğe sahipseniz, bütün tulum modellerini kendi tarzınızla uyumlu bir şekilde giyebilirsiniz. Ancak yine de geniş paçalı ve nispeten salaş denilebilecek tulum modelleri ile daha estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.
 
Vücut tipi kıvrımlı ya da kilolu biriyseniz çok dar olmayan, belden kemerli ve koyu renk tulumlar üzerinizde oldukça hoş bir görüntü yaratır. Ancak eğer böyle bir vücut tipine sahipseniz, desenli modellerden uzak durmanızda fayda vardır. Onun yerine sade modelleri tercih ederek gizlemek istediğiniz bölgeleri mütevazi bir şekilde kamufle edebilirsiniz.  Atletik bir vücut tipiniz varsa, uzun çalışmalarınızın getirisi olarak geniş omuzlara ve kaslı bir görünüme sahipsiniz demektir. Bu yüzden boyundan bağlamalı tulum modelleri size oldukça zarif ve feminen bir hava katar.
 

Kumaş Türü ve Kalitesi

 
Satın almayı düşündüğünüz kadın tulum modelinin hangi kumaştan üretildiği de kriterleriniz arasında bulunması gereken bir etmendir. Kot kumaştan üretilen tulumlar ekseriyetle gündelik hayatta kullanıma uygunken, saten gibi göz alıcı kumaşlar daha çok özel günlerde giyilmek için üretilen tulumlarda görülür. İmkânınız varsa satın almadan önce tulumun kumaşını elinizle inceleyebilir ve kalitesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Zira kalitesiz kumaşlardan üretilen giysiler sizi ilerleyen zamanda yarı yolda bırakabilir ve bu yüzden hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
 

Mevsim Şartları

 
Bulunduğunuz mevsimin de istediğiniz bayan tulum modelleri üzerinde söz sahibi bir konumu vardır. İlkbahar ve güz ayları için mevsimlik bayan tulum modelleri rahat kesimleriyle kurtarıcı parçalar olarak görülür. Ancak kış ayları için de kot tulumları tercihleriniz arasında bulundurabilirsiniz. Üstelik bu parçaların hem uzun hem de kısa olarak tasarlanmış çeşitleri mevcuttur. 
 

Kadın Tulum Nasıl Kombinlenir?

 
Tulum kombinleri yaparken hayalinizdeki görünümü yakalayabilmek için bulunacağınız ortama göre hazırlanmalı ve uyumlu parçaları bir araya getirmeniz gerekir. Çünkü tulumlar her ne kadar tek parça giysiler olsa da doğru parçalarla kullanılmadığı takdirde, istenilen uyumu yakalamak oldukça zorlaşır. Kaldı ki çalışan kadınlar bu gerçeğin farkına varmış ve tulumları adeta iş kıyafeti niyetine giyerek ofis modasına farklı bir bakış açısı getirmişlerdir.
 

Tulumlarınıza Ceketlerle Farklı Bir Hava Katın

 
Tulum-Blazer ceket ikilisini çalışma hayatınızda kullanarak şıklık ve dozunda bir ciddiyet yakalayabilirsiniz. Günümüzde her mevsime uygun olarak blazer ceketler üretildiği için bu mükemmel kombinlerden yılın her döneminde faydalanabilirsiniz. Üstelik bu kombini stiletto ayakkabılarla taçlandırabilirsiniz. Ancak uzun mesai saatlerine tabiyseniz bunun yerine kısa topuklu ayakkabıları da tercih edebilirsiniz. Hatta boyunuz çok kısa değilse babet ayakkabıları da tercih ederek ofis kombinlerinizde alternatif bir tarz yaratabilirsiniz.
 
Bahar aylarında tulumlarınızın üzerine kot ceket giyerek feminen tarzınızı mütevazi bir şekilde asaletinizle taçlandırabilirsiniz. Bu kombinlerin altına stiletto tercih edebileceğiniz gibi spor çizgileri olan sneakers modellerini de tercih edebilirsiniz. Kot ceket ve tulumlarınızla yapacağınız kombinlerde ayakkabı zarafetinizin belirleyici unsurudur. Zira stiletto size daha feminen bir görünüm kazandırırken sneakers günlük kullanım için daha uygundur. Sadece bunlar değil, aynı zamanda loafer ve espadril gibi ayakkabı modellerini tercih ederek kombinlerinizin sınırlarını zorlayabilirsiniz. 
 

Gece Hayatında Tulumlarla Işıldayın

 
Tulumları gece katılacağınız etkinliklerde de tercih edebilirsiniz. Ancak davetlere katılırken yapacağınız tulum kombinlerinde ayakkabı kadar aksesuar seçimi de önemli bir yere sahiptir. Davetleriniz için straplez tulumları seçebileceğiniz gibi, eğer vücut tipiniz ile uyumluysa, V kesimli yakalarıyla hoş bir dekolteye sahip modellere de yönelebilirsiniz. Seçeceğiniz tulumu stiletto ya da başka uyumlu ayakkabı modellerinin yanı sıra aksesuar ve çantalarınızla tamamlayarak gecenin en şık kadını olma şansına sahip olabilirsiniz. 
 
Abiye tulum modelleri için yapacağınız kombinlerde aksesuarların yadsınamayacak derecede büyük bir önemi bulunur. Mesela, bel, sırt ya da kol bölgenize yapabileceğiniz hafif bir sim dokunuşunun dışında, olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayacak elegant bir kemer ile küçük ama etkili dokunuşlar yapabilirsiniz. Özellikle gece davetlerinde sıklıkla kullanılan abiye tulumunuzu clutch çanta, stiletto ya da kısa boylu topuklu ayakkabılar ile rahatça kombinleyebilirsiniz.
 

Aksesuarların Önemi

 
Çantalar kadınların en büyük tutkularından olmasının yanı sıra tulumlarla yapılan kombinlerde de tamamlayıcı bir özelliğe sahiptir. Tulumunuzla birlikte hangi çantayı kombinleyeceğiniz, giysinizin tarzıyla doğru orantılıdır. Spor giysileri spor çantalarla kombinleyebilirken aynı zamanda farklı tarzları harmanlayarak estetik bir kontrast dengesi oluşturabilirsiniz.
 
Fular çeşitleri de tulumlarla birlikte hoş bir görünüm sunan aksesuarlar arasındadır. Özellikle işe giderken tulumunuzun üzerine giyeceğiniz fular çeşitleriyle ofis ruhuna uygun şık dokunuşlar yapabilirsiniz. Üstelik fularınızı gündelik hayatta yaptığınız kombinlerde de giyerek iş yerindeki zarafetinizi sokak modasına taşıyabilirsiniz.
 
Günümüzde bütün kadınların ortak olarak kullandığı aksesuarlardan güneş gözlüklerini tulumlarınızla yapacağınız kombinlerde tercih edebilirsiniz. Özellikle gündüz yapacağınız kombinlerde çok şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Eğer mevsim yazsa, hasır şapkayı da bu kombine ekleyerek sokak modanızda kendi ayrılmaz üçlünüzü yaratabilirsiniz.
 

Tulum Kombinlerine Yakışan Saç Stilleri

 
Saçlar kadınların güzelliğinin en önemli unsurlarından biri olmasının yanı sıra tulum kombinlerinde kusursuz bir görünüm yakalamak için çok önemlidir. Hemen hemen her tarzla uyum sağlayan at kuyruğu bu tek parça giysiyle de tercih edebileceğiniz bir saç modelidir. İster spor isterseniz de abiye bir tulumla uyum sağlayabilecek at kuyruğu modelini seçenekleriniz arasında bulundurabilirsiniz. Abiye kombinlerinde sıkı at kuyrukları daha hoş dururken, spor kombinlerde tarzınıza uygun olarak rahat ve salaş at kuyruğu yapmayı tercih edebilirsiniz. 
 
Topuz da tulumlarınızla tercih edebileceğiniz saç modellerinden biridir. Straplez ya da V yakalı tulumlarla yapacağınız topuz saç stili aynı zamanda feminen duruşunuzu perçinler. Sıkı topuzların yanı sıra gevşek ya da yarım topuz saç modelleri de tulumunuzla harika bir uyum yakalamanıza yardımcı olur.
 
Saçlarınızın güzelliğine güveniyor ve tabii ki seçtiğiniz tulumla da uyumlu olacağını düşünüyorsanız, açık saç modelini de tercih edebilirsiniz. Üstelik savrulan açık saçlarınızla tulumunuzun rahat yapısını vurgulayarak zarif ve özgür bir intiba yaratabilirsiniz.
 

Deri Tulum Üzerine Ne Giyilir?

 
Deri tulumunuzu gündüz giyimine uygun tutmak için yumuşak ve feminen bir dokunuş yapabilirsiniz. Mesela, omuzları açık bir üst, topuklu ayakkabılar ve güneş gözlüklerinizle tamamladığınız deri tulumunuzla gündelik kombinler yaratabilirsiniz. 
Gece katılacağınız etkinliklerdeyse gündüzün aksine, feminen tarzınızdan ödün vermeden keskin dokunuşlarla farklılık yaratabilirsiniz. Mesela şort tulum modelleriyle çizmelerinizi kombinleyebilir yahut klasik deri tulumunuzla göz alıcı aksesuarlarınızı birleştirerek ışıltılı bir görünüm ortaya sunabilirsiniz. Hatta sınırları zorlamak istiyorsanız şapka kullanarak zarif tarzınıza mistik dokunuşlarla katkı sağlayabilirsiniz.
 

Bahçıvan Tulumu Nasıl Giyilir?

 
Bahçıvan tulumlarınızı gömlek, tişört, kapüşonlu sweatshirt, kazak ve bluz gibi birbirinden farklı giysilerle kombinleyebilirsiniz. Günlük hayatta ve yoğun çalışma temposunda sıklıkla tercih edilen bahçıvan tulumunuzu uzun ya da kısa çoraplarla tamamlayarak kombinlerinize farklı bir yorum getirebilirsiniz. Dilediğiniz renk ve modele sahip giysiyi tulumunuzun içine giyerek şık ve sportif kombinler oluşturabilirsiniz. Üstelik tıpkı deri tulumlarda olabileceği gibi bahçıvan tulumunuzla sade bir kasket şapka giyerek entel bir tarz da yakalayabilirsiniz.
 

Tulum Kime Yakışır?

 
Moda alanında kadınlara geniş bir tercih yelpazesi sunan tulumlar vücut tipine uygun olarak tercihler yapıp bunu yan ögelerle destekleyen herkese yakışır. Kadınların sıklıkla sorduğu bu sorunun farkında olan üreticiler birbirinden farklı kesim ve tarzda sunduğu tulum çeşitleriyle kadınların imdadına yetişir.
 
Kendi vücut tipinize uygun olarak üretilen tulumlar size sosyal medyada gıpta ettiğiniz kişilerle aynı görünümü sunabilir. Bohem, vintage ve daha birçok giyim tarzına uygun olarak üretilen tulumlar arasından kendinize yakın bulduğunuz modellere yönelebilirsiniz.
 

Tulum Elbise Modelleri Hangi Mevsimde Tercih Edilir?

 
Günbegün daha popüler hale gelen kadın tulum modelleriyle ilgili sadece yaz aylarında giyilebileceği gibi bir yanılgı vardır. Ancak bu durum sürekli devinim halinde olan moda karşısında çürümüş bir kanıdır. Zira tulumlar ilkbahar ve yaz aylarında giyilebildiği gibi, sonbahar ve kış aylarında da rahatça giyilebilir. 
 
İlkbahar ve yaz sezonlarında tulumun tabiatına uygun olarak daha fazla seçenek bulunsa da bu sizin kış aylarında tulum giymenize engel olabilecek bir neden değildir. Örneğin salopetler sonbahar ve kış ayları için ideal parçalar arasında yer alır. Uzun salopetlerinizin içine kazak, altına da yağmur çizmesi giyerek tatlı ve özgün kombinler oluşturabilirsiniz. 
 

Şık Kadın Tulum Modellerimiz Size Özel Fiyatlar ile Viyamo'da

 
Müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinen Viyamo ile aradığınız tulum modelleri modern ve şık tasarımlarıyla beğeninize sunulur. Eğer siz de giyim tarzınızda rahatlığı severken öte yandan zarafetinizi gözetiyorsanız, Viyamo’nun size özel olarak sunduğu uygun fiyatlarıyla kusursuz bir alışveriş tecrübesi yaşayabilirsiniz.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR