En Trend Abiye Elbise Modelleri Viyamo'da

 
Özel günlerinizde zarafetiyle göz kamaştıracak birbirinden farklı abiye elbise modeli en uygun fiyatlara Viyamo’da! Siz de trend ve ışıltılı görünümünüzden güç alarak gecenin en güzel kadını olmak istiyorsanız geç kalmayın.
 

Kadın Abiye Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 
Abiye elbiselerin çoğu farklı kumaşlardan yapıldığı için bazı detayları gözünüzden kaçırabilirsiniz. Öncelikle kendi vücut tipinize uygun olmayan modelleri listenizden çıkarabilir ve size daha çok yakışacak abiyelerin kalitesini sınama aşamasına geçebilirsiniz. Oldukça titiz bir şekilde seçilmesi gereken kadın abiye elbise modellerinde bazı püf noktaları bilirseniz kendinize en yakın olanı bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bu püf noktalar şu şekildedir:
 

Vücut Tipiniz

 
Abiye seçiminde belki de en önemli detay vücudunuzu tanımanızdır. Çünkü vücut hatlarınızla uyumlu bir abiye seçtiğinizde sizin de beğendiğiniz bölgelerin öne çıkma şansı artmış olur. Kum saati, armut tipi, dikdörtgen ve daha birçok vücut tipi arasından ölçülerinize göre bir tespit yapabilirsiniz. Bu sayede, seçeceğiniz elbiseler ile gizlemek ya da öne çıkarmak istediğiniz bölgeleri belirleyebilirsiniz.
 

Etkinliğin Ambiyansına Uygun Tercihler

 
Katılacağınız etkinliğin ambiyansı abiye seçiminde yadsınamaz bir öneme sahiptir. Zira açık havada giyeceğiniz abiye modelleri ile şık ve daha resmi bir etkinlikte giyeceğiniz abiyeler aynı türde olmamalıdır. Açık havada daha sade ve beyaza yakın tonlarda uçuş uçuş elbiseler seçebilirsiniz.
 
Öte yandan resmi ve ağırlığı olan etkinlikler içinse uzun elbiseler seçebilirsiniz. Uzun elbiselerin daha koyu renkte olması, ambiyansın ruhuyla özdeşleşmenize yardımcı olabilir. Bu durumun farkında olmanız çok önemlidir. Zira aksi takdirde insanların gözünde komik bir duruma düşebilirsiniz. 
 

Doğru Kumaş Seçimi

 
Almak istediğiniz abiye elbise modelleri içerisinde dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de giysinin kumaş türüdür. Zira kumaş kalitesi giyeceğiniz elbisenin garantörlerinden biridir. Bu yüzden satın almadan önce kumaş türünü ve dikiş yapısını detaylıca incelemeniz, ileride yaşayacağınız sorunların önüne geçmenizi sağlar.
 
Doğru kumaş seçiminin bir diğer artısı da vücut tipinizle alakalıdır. Mesela, balık etli biriyseniz saten gibi hatlarınızı belli edecek kumaş türlerinden uzak durabilirsiniz. Aynı şekilde, göbek bölgenizde fazlalık olduğunu düşünüp burayı gizlemek için de robadan gece elbiselerini tercih edebilirsiniz. Üstelik bu elbiseler kumaşlarının getirisi olarak size rahat bir giyim tecrübesi vaat eder. 
 

Abiye Elbisenizi Öne Çıkaracak Aksesuarlar

 
Giydiğiniz abiyenin zarafetini taçlandıracak parçalar hiç şüphesiz tercih ettiğiniz aksesuarlardır. Bu konuda kararsız biriyseniz cilt alt tonunuza göre aksesuar seçimlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin, sıcak alt tonlu biriyseniz altın takılar; soğuk alt tonlu biriyseniz de gümüş takılar size daha çok yakışır. 
 
Takı ve aksesuar olmadan gecenin en şık kadını olmaya hep bir adım uzak kalırsınız. Bu yüzden estetik görünümünüzü tamamlamak için abiye elbisenize eşlik edecek aksesuarlarınızı isabetli bir şekilde seçmeniz gerekir. Eğer seçtiğiniz abiye çok dikkat çeken bir modelse, sade görünümlü takılar daha uygun olur. Dikkat çekmeyen, sade modeller içinse parıltılı takılar kombinlerinize daha çok yakışır.
 
Straplez ya da Madonna yaka elbiselerde özellikle kolye detayı çok estetik bir görünüm ortaya koyar. Yakası kapalı modellerde ise büyük küpeler daha yerinde bir tercihtir. 
Ayakkabı ve çanta seçimi de şık bir kombini tamamlamak için önem verilmesi gereken parçalardır. Seçtiğiniz ayakkabı ve çanta tercihinize göre kombinizle aynı ya da farklı renklerde olabilir. Burada asıl önemli olan şey, toplu olarak uyum yakalayıp kendinize has bir kombin oluşturabilmenizdir. 
 

En Fazla Tercih Edilen Abiye Elbise Kumaş Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

 
Birçok elbise türünde olduğu gibi abiye kumaşları da en çok mevsim şartlarına göre rağbet görür. Örneğin kış aylarında kadife ya da tafta gibi kumaşlar tercih edilirken yazın daha hafif bir yapısı olan şifon türündeki kumaşlar tercih edilir. Dolayısıyla mevsim şartları kumaşlara olan ilgiyle doğrudan alakalıdır. 
 

Şifon Kumaş

 
Şifon kumaş yarı saydam, hafif ve rahat bir kumaş türüdür. Özellikle yaz ayları için kullanımı uygun olan bir abiye tarzı yakalamak istiyorsanız şifon kumaşları tercih edebilirsiniz. Uçuş uçuş ve terletmeyen şifonlar ile rahat bir giyim tecrübesi yaşayabilirsiniz.
 

Dantel Kumaş

 
Abiye modelleri için birçok farklı dantel kumaş türü vardır. Şık ve ince yapısı olan Fransız kumaşlar yüksek maliyetleri nedeniyle çoğu zaman gelinliklerde kullanılsa da abiye elbise tasarımlarında da rastlanılır. Dantel kumaşlar bazen abiyenin bütün tasarımında bazen de üzerinde süs amaçlı kullanılır. Kol, yaka ve göğüs kısımları süs için çokça tercih edilen bölgelerdir. 
 
Dantel aslında hem yaz hem de kış aylarında rahatlıkla kullanılabilen bir kumaş türüdür. Tafta ya da saten kumaşlarda bolero olarak dantel kumaş tercih edebilirsiniz. Çok amaçlı kullanım için uygun bir yapısı olan dantel kumaştan yaz ayları için tasarladığınız elbisenizin sırtına süs eklemesi dahi yapabilirsiniz.
 

Saten Kumaş

 
Saten kumaşlar her ne kadar ince olarak bilinseler de kalınlıkları üretici markaya göre değişkenlik gösterir. Ancak yine de saydam bir görünüme sahip değildir. Bu yüzden tesettür giyiminde de sıklıkla tercih edilen bir kumaş türüdür. Pürüzsüz bir dokuya sahip olmasının yanı sıra çok fazla çeşidi bulunur. 
 
Sade modellerin dışında parlak ve ışıl ışıl bir abiyeye sahip olmak istiyorsanız kendinden simli saten kumaşları tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde çiçek ya da leopar gibi desenli abiyeler de saten kumaşlardan imal edilir.
 
Abiyeniz için saten kumaş araştırması yaparken kalınlık faktörünü göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Çünkü ince kumaşlar ekseriyetle gecelik ve iç giyim ürünlerinde kullanılırken kalın saten kumaşlar daha çok abiye ve gelinlik tasarımlarında kullanılır. 
 

Tafta Kumaş

 
Soğuk kış aylarında giymek üzere bir abiye elbise tasarlamayı düşünüyorsanız kadife ve tafta kumaşı tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında bu kumaş türleri terlemeye bağlı olarak oluşacak leke sorununu beraberinde getireceği için tavsiye edilmez. Üstelik tafta kumaşlar pürüzsüz bir dokuya sahiptir. Bu sayede diğer kumaş türlerine göre daha kolay bir biçimde dalga ve bükümlü şekiller verilebilir.
 

Payetli Kumaş

 
Parlak ve renkli pullarla bezenmiş payet kumaşlar ışıl ışıl görünümleriyle göz kamaştırır. Üstelik desenli ve düz renkli kumaşlarıyla çeşitlilik açısından zengin bir yapısı vardır. Tıpkı dantelli kumaşlarda olduğu gibi, payetli kumaşlar da bazen elbisenin tümünde karşımıza çıkarken bazen de sadece süs olarak kullanılır.
 

Abiye Elbise Nasıl Temizlenir?

 
Abiye elbise modelleri özel kumaşlardan üretildiği ve birçoğunun üzerinde boncuk ve işleme gibi detaylar barındırdığı için genel olarak kuru temizlemeye verilmesinde fayda vardır. Bu yüzden eğer imkânınız varsa kuru temizleme en doğru ve risksiz temizlik için birinci tercihiniz olmalıdır. Bunun yanı sıra fahiş fiyatlar ödeyerek aldığınız abiyenin üzerine bir de temizlik parası vermek istemiyorsanız, bu işlemi evde kendi imkanlarınızla da gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu aşamada elbisenizin orijinal formunu ve rengini korumanız için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır:
 
Abiye elbisenizi kendi başınıza temizleyecekseniz her şeyden önce çamaşır makinesi yerine elde yıkama işlemine kolları sıvadığınızı bilmeniz gerekir. Zira hassas bir yapısı ve özellikle üzerinde çeşitli işlemelerin bulunduğu abiye elbise çeşitlerinizi makinede yıkadığınız takdirde üzerinde geri dönüşü olmayan hasarlar bırakabilirsiniz. Bu yüzden kirlenen elbisenizi deterjan ve çamaşır suyu gibi güçlü kimyasallar yerine sadece saf sabun ve ılık su kullanarak yavaş yavaş çitilemeniz gerekir. 
 
Söz konusu olan elbise özellikle şifon ya da krep türü hassas bir kumaştan imal edilmişse kolayca yırtılabilir. Bu yüzden hafif dokunuşlar ile sabırlı bir şekilde temizlik işlemini olumlu sonuçlar elde edene kadar devam ettirmeniz gerekir. 
 
Abiye elbisenizi başarıyla temizledikten sonra yapmanız gereken bir diğer işlem ise ütüdür. Ütü yapmak “normal” olarak addedilecek kıyafetlerde bile tehlike arz eden bir işlemken burada ekstradan dikkatli olmanız gerekir. Hassas kumaşlardan imal edilen abiye elbisenizi ütülemek için ütünüzü orta derecedeki ısıya getirmelisiniz. Bunun yanı sıra abiye kumaşına çok fazla buhar vermeyerek ütüleme işlemini sürdürmeniz gerekir. Zira buharın sıcaklığı elbisenizin kumaşını deforme edebilir.
 

Abiye Elbise Nasıl Genişletilir?

 
Birçok kadının dolabında bulunan ancak sonradan kilo alımıyla birlikte giyilemeyen abiye elbiselerin özellikle sırt kısımları dar geldiği için sorunlar ortaya çıkar. Ancak birkaç püf nokta ile bu sorunun üstesinden gelerek elbiseyi mevcut ölçülerinize uydurabilirsiniz.
 
Sırt kısmı daralan abiyenin fermuarını orijinal formunda kapatamayacağınız için burada yapmanız gereken şey, elbisenin kol altlarındaki dikişleri sökmenizdir. Ardından elbisenizin yan dikişlerine kumaş parçası eklemeniz gerekir. Yalnız, burada önceden atılan parçayla aynı renkte bir kumaşı eklemeniz olası renk uyumsuzluklarının önüne geçer. Ayrıca bu işlemi yaptırmak için deneyimli bir terziden de yardım isteyebilirsiniz.
 

Abiye Elbise Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

 
Abiye elbisenizi ne kadar temiz tutarsanız tutun, illaki çevrede uçuşan tozlardan nasibini alacaktır. Bu yüzden abiyenizi içinde her zaman temiz kaldığından emin olacağınız kendine özel kılıfında muhafaza etmeniz gerekir. Abiye elbiseniz için oldukça uygun fiyatlara kılıflar bulmanız mümkündür. Üstelik abiye satışı yapan birçok mağaza müşterisine ürünü kılıfıyla birlikte sunar. Ancak yine de bir kılıfınız yoksa fazla geç kalmadan bir tane almanız elbisenizin uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.
 
Abiye elbiseniz için kumaş dokulu kılıflar tercih etmeniz naylon ve plastik gibi yapay maddelere nazaran daha sağlıklı bir tercihtir. Çünkü naylon, kimyası gereği bir süre sonra kendine has kokusunu elbisenizin üstüne salar ve bu kokudan kurtulmak için fazladan zahmette bulunmuş olursunuz.
 
Abiye elbisenizi mutlak suretle nemsiz, toz bulundurmayan ve pasla ilişkisi olmayan bir alanda muhafaza etmeniz gerekir. Çünkü nemli ortamlar, abiye elbiselerin yıpranmasını tahmin edilemez ölçüde tetikler. Bu yüzden abiyenizi kumaş dokulu kılıfının içinde, serin ve kuru bir ortamda muhafaza ederseniz uzun yıllar boyunca giyme imkanına sahip olabilirsiniz.
 

Abiye Elbise Fiyatları

 
Abiye elbiselerin fiyat aralıkları üretildikleri kumaş türüne, tasarımına ve markasına göre değişkenlik gösterir. Zira pek bilinmedik bir markanın satenden üretilen elbisesi ile meşhur bir markanın satenden yahut başka kumaşlardan üretilen abiye modelleri arasında bariz fiyat farkları ortaya çıkar. Bu yüzden kendiniz için abiye seçimi yaparken detaylı bir fiyat araştırmasında bulunmalı ve topladığınız seçenekler arasından karşılaştırma yaparak sonuca varmanız daha sağlıklı seçimler için size olanak tanır.
 

Abiye Elbise Nereden Alınır?

 
Kadın elbise modelleri alanında her zaman trend olanı ucuz fiyatlara sunmasıyla bilinen Viyamo ile hayalinizdeki abiye elbiseye sahip olabilirsiniz. Kaliteli ve göz alıcı kumaşı teninize uyum sağlarken, abiyenizin içinde yıldızlar gibi parlamak için siz de Viyamo’nun zengin ürün seçeneklerine göz atabilir, dilediğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR